Defo volejčinom rešio "tajn-ver" derbi!

Minijatura fudbalera Sanderlenda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena bila je dovoljna da crveno-beli pobede najvećeg rivala u 31. kolu Premijer lige.

Navijači Sanderlenda ponovo, peti put uzastopno, slave pobedu protiv najvećeg rivala - Njukasl junajteda.

Čuveni "tajn-ver" derbi, 118. po redu, završen je pobedom "Blek ketsa" 1:0, a gol odluke postigao je Džermejn Defo, fenomenalnim volej udarcem u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Nekadašnja zvezda Totenhema sačekala je loptu na levicu i onda pravu "bombu", sa 17-18 metara, poslala u rašlje. Tim Krul se ispružio koliko je mogao, ali je udarac Defoa bio neodbranjiv.

Sanderlend je po prikazanom zaslužio sva tri boda koja mu i te kako donose veliku nadu da će izboriti opstanak u Premijer ligi. "Mačke" su na tabeli preskočile Hal i Aston Vilu, koji su sada na korak od "crvene zone".

Domaćin je zabeležio prvu pobedu posle sedam utakmica u Premijer ligi bez trijumfa (tri remija), dok su "svrake" vezale četvrti poraz, ali su i dalje bezbedne kada je reč o borbi za opstanak.

Mnogo više od poraza navijače Njukasla boli činjenica da više od tri i po godine nisu pobedili Sanderlend. Pre nego što su nanizali pet izgubljenih, imali su dva remija.

U međusobnim duelima uspešniji su crno-beli sa 44 pobede, dok je Sanderlend slavio 39 puta. Bez pobednika završena su 25 duela.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Barnli i Totenhem igrali su bez golova.