Čukarički je finalista Kupa Srbije!

"Brđani" i u revanš meču polufinala Kupa Srbije bolji od Voždovca i zasluženo u finalu.

Čukarički je finalista Kupa Srbije! Izvor: MN PRESS

Da postoji velika razlika u klasi između Čukaričkog i Voždovca bilo je jasno i pre revanš utakmice polufinala Kupa Srbije. "Brđani" su je u sredu popodne, na stadionu "Tržni centar" u Zaplanjskoj ulici, samo potvrdili.

Posle pobede na Banovom brdu (2:0), ekipa Vladana Milojevića je bila bolja i kao gost rezultatom 4:1 (1:1), tako da će zasluženo 20. maja na stadionu Crvene zvezde pokušati da istorijski uspeh učini još većim i kruniše ga prvim trofejom u dva najjača domaća takmičenja u 88 godina dugoj tradiciji kluba.

O razlici u kvalitetu govore i činjenice. Voždovac se bori za opstanak u Superligi, dok Čukarički, koga mnogi stručnjaci smatraju trenutno najboljom ekipom u Srbiji, još uvek ima šansu da se umeša u borbu za titulu. "Zmajevi" su bez pobede još od 7. decembra prošle godine, dok su "brđani" poslednji poraz doživeli 23. novembra u duelu sa Jagodinom na Banovom brdu. Ukupno ih ove sezone imaju svega tri.

Čukarički je do finala Kupa stigao posle pet pobeda i to sve u mečevima sa superligašima.

PUT DO FINALA

šesnaestina finala: Mladost Lučani 3:2
osmina finala: OFK Beograd 1:2
četvrtfinale: Vojvodina 2:1
polufinale: Voždovac 2:0/1:1

Na Voždovcu nije bilo mnogo problema za "brđane", a pored ubedljive pobede u anale će ući i neverovatan gol Slavoljuba Srnića. Krilni napadač Čukaričkog je u 63. minutu postigao jedan od najlepših pogodaka u ovom takmičenju. Ubačenu loptu Igora Matića, petom, u padu, smestio je u mrežu.

...

"Zmajevi" su dosta agresivno krenuli ka golu protivnika, ali su brzo ostali bez krila.

Posle neiskorišćenih prilika na samom početku, po jedna na obe strane, gosti su već u sedmom minutu stigli do prenodti. Matić je izveo korner, a Bojan Ostojić lepim skokom i udarcem glavom poslao loptu u gol.

Prednost Čukaričkog nije dugo trajala.

U 14. minutu Lukas Piasentin se, po mišljenju sudije Dejana Filipovića, poslužio rukom u kaznenom prostoru. Nemanja Zlatković bio je siguran izvođač penala - 1:1.

Posle pogotka Srnića, mrežu Voždovca pogađali su Nikola Stojiljković u 74. i Staniša Mandić u 90. minutu.

Posao Čuakričkom bio je olakšan s obzriom da je Kitanovski zbog udaranja laktom Stojkovića zasluženo dobio crveni karton u 71. minutu. Fudbaleri Voždovca su tako na dve utakmice polufinala Kupa dobili čak tri crvena kartona.

Čukarički će zasluženo igrati u finalu. Ostaje samo da se vidi protiv koga - Partizana ili Jagodine.