Valensija žestoko oštećena na San Mamesu! VIDEO

Neregularnim golom u nadoknadi vremena, Bilbao se spasao poraza od Valensije, kojoj su bodovi preko potrebni u borbi za Ligu šampiona!

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Valensije odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 30. kola španske Primere.

I to je nepravedan rezultat!

Naime, u nadoknadi vremena, domaćin je postigao pogodak posle očigledne ofsajd pozicije u kojoj se našao strelac Aric Aduriz. Ipak, sudija je ostao nem, koliko i igrači gostujućeg sastava, a vatrena publika na krcatom "San Mamesu" umela je da proslavi kasn "kambek" svojih ljubimaca.

...

Valensija je do prednosti došla u 61. minutu, a strelac je bio Rodrigo De Paul, koji je iskoristio proigravanje svog imenjaka Mašada.

Da sve bude gore po goste, Valensija je utakmicu završila sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Nikolas Otamendi u 85. minutu dobio direktan crveni karton.

Valensija je četvrta u Primeri sa 62 boda, tri manje od trećeplasiranog Atletiko Madrida, koji je u utorak pobedio Real Sosijedad sa 2:0, dok je Atletik Bilbao osmi sa 40. Međutim, veći problem za "slepe miševe" sa "Mestalje" predstavlja Sevilja, koja se probudila i primakla im se samo na bod zaostatka, pa sada ima 61.

Izvor: MONDO

Kasnije večeras Elče dočekuje Hetafe, dok će Viljareal ugostiti Espanjol.