SL: Voša i OFK minimalcima do vrha

Čekajući da "vječiti" u nedjelju odigraju utakmice drugog kola Jelen Superlige, Vojvodina i OFK Beograd će se baškariti na čelu tabele.

SL: Voša i OFK minimalcima do vrha Izvor: MONDO

Novosađani su se, poslije ubjedljive pobjede u Kuli u prvom kolu, mučili kod kuće sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca. Da do iznenađenja ipak ne dođe pobrinuo se Dragan Mrđa, golom u 64. minutu na asistenciju Đurovskog.

I "romantičari" su ostvarili minimalnu pobjedu. Baš kao i na prvenstvenoj premijeri u Subotici, istim rezultatom su savladali i Jagodinu na Karaburmu.

Gol odluke postigao je Uroš Sinđić u 67. minutu. OFK Beograd je još u prvom poluvremenu imao šansu da stekne prednost, ali je golman gostiju Zoran Vasković odbranio šut Petra Jelića sa bijele tačke (15. minut).

Najmanje neizvjesnosti bilo je u Čačku, gde je Borac na isteku prvog minuta poveo protiv BSK-a preko Bobana Stojanovića, koji je sa šest-sedam metara precizno ciljao glavom.

Sudbinu Borčanaca zapečatio je Stojčev poslije solo prodora u 35. minutu.

U Požarevcu je 3.000 hiljade ljudi svjedočilo premijeri Mladog radnika u Superligi kod kuće. Duel novih članova elite, Mladog radnika i Spartak Zlatibor vode, završen je miroljubivo - 1:1.

Smederevci su kod kuće osvojili tri boda protiv Napretka. Ranković je u finišu utakmice donio slavlje "oklopnicima".