Grizman "vuče", ali Atletiku izmiče titula

Šampion Primere remizirao sa Malagom (2:2) i ostao na bar osam bodova zaostatka za liderom. Da li mu je sudija pomogao? Pogledajte i procenite.

Samo su Kristijano Ronaldo (38) i Lionel Mesi (33) ove sezone postigli više ligaških golova od Entoana Grizmana (18).

Međutim, takva godina sjajnog Francuza neće biti nagrađena šampionskom titulom.

Atletiko Madrid remizirao je u subotu sa Malagom u gostima 2:2 i dodatno smanjio sebi šansu da odbrani titulu. Posle 90 minuta borbene i na momente konfuzne igre, prvak Španije ostao je bez četvrte pobede u nizu.

Štaviše!

Grizman je doveo svoj tim u vođstvo u 25. minutu, a domaćin preokrenuo i bio nadomak pobede. Pogotke za Malagu postigli su Fernando Tores (autogol) i Samu, pre nego što je nastupio momenat odluke...

U 78, odlučujućem minutu, Grizman je prihvatio dodavanje rezerviste Raula Himeneza i zatresao mrežu za konačnih 2:2. Utisak je, iz očiglednog ofsajda.

Domaći su trčali ka sudiji, žaleći se da su oštećeni, a gosti slavili. Arbitar Antonio Mateu, koji je sudio nedavni El Klasiko, ostao je nem i pokazao ka centru. Do kraja utakmice, rezultat nije bio menjan.

Remijem u Andaluziji, Atletiko je pružio Barseloni šansu da mu pobegne 11 bodova. Real je nekoliko sati ranije danas lako pobedio EIbar i u boljem fizičkom stanju i raspoloženju dočekao četvrtfinalne madridske okršaje Lige šampiona.