SERIJA A: Milanovi Brazilci "vezu" od starta

Milan je pobjedom u Sijeni započeo šampionsku trku u Seriji A.

SERIJA A: Milanovi Brazilci "vezu" od starta Izvor: MONDO

"Rosoneri" su zahvaljujući sjajnim potezima Ronaldinja i golovima Pata slavili - 2:1 (1:1).

Poslije brojnih neuspjeha u pripremnim utakmicama, ekipi trenera - debitanta Leonarda nisu davane velike šanse da se u novoj sezoni bori za najviši plasman u Seriji A. Međutim, u prvom poluvremenu utakmice u Sijeni, Milan je dokazao da može da igra dobro.

Tada je "razbio" Sijenu, koja je imala sreću da iz jedinog šuta stigne do izjednačenja (Gezal Abel u 34. minutu).

Za oba gola "rosonera" zasluge pripadaju brazilskom tandemu Ronaldinjo - Pato. Kod prvog, u 29. minutu, Ronaldinjo je upisao asistenciju, a mladi napadač, koji je dobio prednost u odnosu na Inzagija, prvi gol u novom prvenstvu.

U 48. minutu postavljen je konačan rezultat. Ronaldinjo, koji je najavio da bi mogao da se vrati u "staru" formu i nadomesti odlazak Kake, odlično je "izbacio" Flaminija. Francuz je reagovao nesebično, iako je mogao da šutira, uposlio je usamljenog Pata - 2:1.

Za Milan nije igrao Klas Jan Huntelar, jer je "prenio" suspenziju zarađenu dok je igrao za Real Madrid.

Mutu opet "smorio" Bolonju

Na premijeri nove sezone, u subotu popodne, Bolonja i Fiorentina su igrali 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo pogotkom Osvalda u 24. minutu, poslije kornera, ali je Adrijan Mutu izjednačio topovskim udarcem u 65.

Rumunski napadač se tako vratio pogotkom i to na istom mjestu gdje se povrijedio proljetos poslije čega je pauzirao. Mutu je tada na stadionu Ranato Dal Ara postigao dva gola, a zatim je napustio igru zbog povrede.

Fiorentina je tako i šesti put uzastopno ostala neporažena u duelima saa Bolonjom.