Goleada u Kelnu

"Jarčevi" prekinuli lošu seriju, Hofenhajm nastavio.

U prvom od dva nedeljna meča 28. kola Bundeslige Keln je savladao Hofenhajm 3:2.

Iako nije delovalo da će biti tako, viđen je uzbudljiv finiš meča. U poslednjih 20 minuta postignuta su tri gola, ali gosti nisu uspeli da iskoriste igrača više posle isključenja Olkovskog u 69.

Polanski jeste realizovao najstrožu kaznu i smanjio na 1:2, međutim, Jonas Hektor je u 78. minutu nanizao čak petoricu igrača Hofenhajma i postigao pogodak za, ispostavilo se, nedostižnih 3:1. Do kraja je Modeste uspeo da ublaži poraz svog tima posle centaršuta iz kornera...

Keln je prethodno poveo već u 20. minutu, golom Lemana iz penala, a na 2:0 povisio je Udžah posle lepog dodavanja Osake u prostor, koje ga je "izbacilo" usamljenog pred golmana Hofenhajma.

"Jarčevi" su ovom pobedom pobegli od opasne zone i prekinuli niz od tri meča bez "trojke" (dva remija i poraz), dok je Hofenhajm upisao drugi uzastopni poraz, uz prethodni remi, ali i pored takve serije ima šansu da se plasira u kvalifikacije za Ligu Evrope.