Ginček čuva nadu "švabama"!

Triler-završnica u duelu Štutgarta i Verdera rešena srećno po domaće navijače.

Štutgart više nije poslednji na tabeli Bundeslige!

"Švabe" su sada pretposlednje, što i nije neki pomak, ali da su izgubili, igrači petostrukog šampiona Nemačke mogli bi da se pozdrave sa elitnim rangom takmičenja i počnu da se pripremaju za Cvajtu.

Junak utakmice sa Verderom bio je 23-godišnji centarfor Danijel Ginček, dvostruki strelac u pobedi Štutgarta 3:2.

Svoj drugi pogodak postigao je u prvom minutu nadoknade, iako su gosti nedugo pre toga uspeli da izjednače na 2:2 posle kornera. Sjajno ga je proigrao Serej Die u brzo izvedenom napadu kroz sredinu Verderove odbrane.

Mogli su domaći fudbaleri i mnogo mirnije da privedu utakmicu kraju, ali je Martin Harnik, nedugo pošto je sjajno asistirao Ginčeku za 2:1, uspeo da zaradi dva žuta kartona za samo 10 minuta, pa je Verder od 84. bio brojčano nadmoćniji.

Uporne "švabe", ipak, nagovestile su da nas u poslednjih šest kola čeka izuzetno zanimljiva borba za opstanak. "Fenjer" je sada kod još jednog velikana - Hamburgera.