PRIMERA: Kuva na dnu tabele!

Velika gužva u borbi za opstanak posle rezultata mečeva 31. kola Primere.

Prelep pogodak Čorija Kastra nije doneo i tri boda Real Sosijedadu.

Deportivo se na “Anoeti” spasao poraza golom Točea u 78. minutu, ali gosti nisu uspeli da dođu do pobede ni posle devet kola u Primeri.

S druge strane, bezbedni Real Sosijedad vezao je tri utakmice bez pobede posle serije od tri pobede – 2:2 (1:1).

Borba za opstanak u La Ligi dovedena je do tačke usijanja. Posle pobede Almerije nad Granadom u subotu uveče (3:0) i remija Sosijedada i Deportiva, čak četiri ekipe imaju po 28 bodova u borbi za beg sa 18. pozicije, poslednje koja vodi u Segundu, s tim da Levante ima utakmicu manje i to baš gradski derbi sa Valensijom, zakazan za ponedeljak uveče.

Ako je Kordoba prežaljena, a Granada tim sa malim šansama za opstanak, jasno je da će se Eibar, Deportivo, Almerija, Levante 28 i Elče 28 boriti do poslednjih minuta u sezoni 2014/15.