Čuka SEDAM puta po Radu!

"Brđani" iskoristili kiks Vojvodine i razbili "građevinare" (7:0), za mirniji nastavak proleća.

Čuka SEDAM puta po Radu! Izvor: MN PRESS

Iako je do kraja sezone 2014/15 ostalo još osam superligaških kola, prilično je izvesno koji timovi će u evro-kvalifikacije.

Prema trenutnom stanju stvari, iznenađenje bi bilo da u julu na međunarodnu scenu ne izađu "večiti" i Čukarički. Naravno, pod uslovom da Zvezda ovog proleća dobije licencu.

"Brđani" su u ponedeljak uveče na svom stadionu deklasirali goste sa Banjice i "zakucali" se na trećoj poziciji, sa pet bodova zaostatka za braniocem titule, koji će tek gostovati na Brdu.

ČUKARIČKI - RAD 7:0 (3:0)

U spektakularnoj utakmici, čak petorica igrača Čuke postigla su bar po gol, s tim da je Nikola Stojiljković jedini bio strelac dva puta.

Doprinos nezapamćeno atraktivnoj pobedi "brđana" pogocima su dali i Zoran Rendulić, kapiten Igor Matić, Ognjen Gnjatić (autogol), Slavoljub Srnić i Igor Todorović!

Veče za pamćenje "otvorio" je Rendulićev gol u 5. minutu, na asistenciju kapitena iz kornera, a trijumf domaćina nagovestio dvostruki strelac, udacem glavom na centaršut Srnića, osam minuta potom. U tom momentu, na semaforu je pisalo 2:0.

I pre polovine prvog dela (20. minut), "brđani" su stekli tri gola prednosti, udarcem Matića sa ivice kaznenog prostora. Tim rezultatom dočekana je pauza. A, potom - potop!

U 58. minutu već je bilo 4:0, kada je Gnjatić sproveo loptu u sopstvenu mrežu na još jedan dobar centaršut Matića iz kornera. Srnić je pogodio u 71, ubacivši je gde je potrebno uz pomoć stative, a 6:0 je postavio Ivan Todorović, defanzivni vezista. U toj situaciji, asistent je bio omladinski reprezentativac Staniša Mandić.

Kada se činilo da će meč biti i završen tim rezultatom, Stojiljković je "uhvatio" sjajan polu-volej, na dodavanje Slavoljuba Srnića.