PREMIJER: Čelsi i Totenhem "gaze"

Totenhem i Čelsi nastavljaju sa dobrim igrama na otvaranju nove sezone Premijer lige.

PREMIJER: Čelsi i Totenhem "gaze" Izvor: MONDO

Obe ekipe zabilježila su pobjede i u trećem kolu i sa maksimalnih devet bodova nalaze se na čelu lige. Obe ekipe danas su slavile u “londonskim” derbijima kao gosti.

Čelsi je savladao Fulam 2:0, a Totenhem je bio bolji od Vest Hema 2:1.

Derbi zapadnog Londona na “Krivejn Kotidžu” zasluženo je pripao timu Karla Anćelotija, koji je tokom cijelog meča znao šta želi i kako doći do cilja. Pobjeda je došlo u koprodukciji napadačkog tandema Drogba-Anelka.

Čelsi je do prvog gola došao iz prve šane na meču. Pogađate strijelac Didije Drogba koji je ponovo u pepoznatiljivoj formi, a asistent Anelka.

Pobjedu je ovjerio 15 minuta prije kraja Nikolas Anelka,a Drogba se revanšiorao za asistenciju.

Bane Ivanović meč je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Totenhem je maksimalno ušao u novu sezonu i to im je najbolji start još od daleke 1965 godine.
Današnja pobjeda je možda naslađa u dosadašnja tri kola jer je ostvarena u gradskom derbiju protiv Vest Hema na “Apton Parku” 1:2 i to poslije preokreta.

Domaći tim je poveo sjajnim golom Karltona Kola, koji je primio loptu na rubu šesnaesterca i iz okreta je “opalio” i postigao sjajan pogodak. Ipak samo šest minuta kasnije Dzermejn Defo je izjednačio na 1:1, četvrtim golom u tri utakmice kojim se izdvojio ne čelu liste strijelaca. Konačan preokret ekipi Harija Rednapa donio je Lenon .

Novi premijerligaš Barnli takođe je nenadano dobro otvorio šampionat sa dvije domaće pobjede. Poslije Mančester junajteda “minimalcem” je pao i Everton, koji ove sezone još nije osvojio ni bod.