BUNDES: Hamburg se gostio kod šampiona

Ekipi Hamburga nije smetalo što je u četvrtak u Francuskoj igrala utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

BUNDES: Hamburg se gostio kod šampiona Izvor: MONDO

Otišli su u Volfsburg i deklasirali odmornog domaćina, aktuelnog šampiona Njemačke, rezultatom 4:2!

Hamburg je već u sedmom minutu vodio sa 2:0, golovima Gerera i Elije. Do poluvremena je komotno moglo da bude 5:0, jer je Gerero propustio dvije stopostotne šanse, dok je Trohovski pogodio prečku.

Trener "vukova" Armin Fe obavio je dvije izmene i to je urodilo plodom, jer je Volfsburg preko Misimovića i Martinsa već u 56. minutu imao neriješen rezultat - 2:2!

Ostalo je da se vidi ko će u posljednjih pola sata imati više snage i koncentracije u borbi za cio plen i to su bili gosti. Brzim kontranapadima su prosto "razbijali" redove domaćina, još jednom su pogodili prečku, ali im se vratilo kada je Aogo u 75. minutu centrirao sa lijevog boka, a Mladen Petrić sproveo loptu u mrežu - 2:3.

Tačku na veliki uspjeh HSV-a stavio je "rezervista" Kastelen u zaustavnom vremenu, ponovo iz kontre.

Verder je kao domaćin lako izašao na kraj sa Borusijom iz Menhengladbaha, dok je Herta pretrpila  uzastopni poraz - 1:0 u Bohumu, strijelac Jahija iz slobodnog udarca.

Postizanje golova ostaje velika boljka Berlinaca. Na tri utakmice mrežu su zatresli samo dva puta i to je učinio Gojko Kačar. Ovog puta ni srpski reprezentativac nije imao svoj dan.