Slaviji bod, Žilina izgubila

Rivali Crvene zvezde i Partizana u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, nisu bili uspješni u mečevima nacionalnih šampionata.

Slaviji bod, Žilina izgubila  Izvor: MONDO

Oni su prekinuli "mini-serije" od po dvije prvenstvene pobjede, pošto je Slavija protiv Teplica u gostima odigrala 1:1, dok je Žilina poražena od Artmedije, takođe kao gost - 1:0.

Teplice su povele u 17. minutu, da bi Jaroslav Černi četiri minuta prije odlaska na odmor postavio konačan rezultat.

Zanimljivo je da trener Slavije, Karel Jarolim, nije "rotirao" ekipu, već je poslao na teren istih 11 fudbalera koji su u četvrtak odradili najveći dio posla u pobjedi nad Zvezdom.

Žilina je u Bratislavi poražena autogolom gruzijskog napadača Georgija Cimakuridzea već u desetom minutu. Taj igrač, inače, nema pravo nastupa u duelima sa Partizanom jer je kasno registrovan.

Revanš susreti Zvezda - Slavija (prvi meč 0:3) i Žilina - Partizan (1:1) na programu su u četvrtak, 27. avgusta.

(MONDO, foto: zvanični sajt Slavije)