PREMIJER: Vila začarala Enfild

Aston Vila je trijumfovala na Enfildu u posljednjem meču trećeg kola Premijer lige nanijevši Liverpulu drugi poraz u prvenstvu - 3:1 (2:0).

PREMIJER: Vila začarala Enfild Izvor: MONDO

Ekipa iz Birmingema je tako uknjižila prve bodove, jer je prethodno poražena kod kuće od Vigana (0:2). S druge strane, tim Rafe Beniteza, koji gaji šampionske ambicije, razočarao je na startu Premijer lige, jer je u tri utakmice pretrpio dva poraza.

Aston Vila je savladala Liverpul prvi put poslije osam godina. Posljednji put se to desilo 9. septembra 2001, takođe na Enfildu, i to istim rezultatom!

U međuvremenu, odigrali su 15 prvenstvenih utakmica, Liverpul je pobijedio devet puta, a šest puta je bilo nerešeno.

Ujedno, "crveni" su prvi put poraženi kod kuće poslije 31 utakmice!

Iznenađenje je najavljeno u 34. minutu. Jang je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila Lukasa, prevarila golmana Reinu i završila u mreži domaćina - 0:1.

Igrao se drugi minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu kada je Dejvis udvostručio prednost Aston Vile. Izveden je korner sa desne strane, a on je između Karagera i Džerarda "na prvoj stativi" bio najsnalažljiviji i udarcem glavom pogodio cilj - 0:2.

Liverpul je u nastavak meča ušao znatno agresivnije, ali je to materijalizovao tek u 72. minutu kada je Tores sa pet metara ubacio loptu u mrežu na asistenciju Insuea.

Međutim, nada domaćina trajala je kratko, samo tri minuta. Tada je Džerard skirivo najstrožu kaznu, a Jang bio siguran realizator za konačnih 1:3.