Firenca slavi Jovetića, Apoel u Ligi šampiona

Partizan ni ove sezone neće učestvovati u Ligi šampiona, ali hoće njegovi nekadašnji igrači - Jovetić i Mirosavljević!

Firenca slavi Jovetića, Apoel u Ligi šampiona  Izvor: MONDO

Stevan Jovetić postigao je izjednačujući gol u duelu sa Sportingom, kojim je Fiorentinu odveo u kontinentalnu elitu.

Makar ne uradio ništa više dok ne napusti Firencu - crnogorski reprezentativac je isplatio osam miliona evra, koliko je prošlog ljeta iznosio njegov transfer iz Partizana!

Italijanski tim je na svom stadionu odigrao 1:1, što mu je uz 2:2 iz Lisabona bilo taman da prođe u dalje takmičenje. Goste je doveo u vođstvo Žoao Mutinjo, pogotkom iz slobodnog udarca.

Kada sljedeći put neko od  predstavnika Srbije izvuče Kiprane, trebalo bi da se ponaša kao da će za rivala imati Engleze ili Špance. Jer, ostrvo u Sredozemnom moru imaće učesnika Lige šampiona i drugu godinu zaredom!

Poslije Anortozisa, to je pošlo za nogom i fudbalerima Apoela, čije boje na sjajan način brani Nenad Mirosavljević, još jedan nekadašnji "stanovnik" Humske 1.

Kiprani su u Nikoziji savladali Kopenhagen rezultatom 3:1 i tako nadoknadili 0:1 iz Danske. Sve je bilo završeno u prvih 45 minuta, kada su Kamil Kosovski i Hrizostomos Mihail (dva puta) matirali Kristijansena.

Apoel je dva puta jurio željeni rezultat, pošto je Kopenhagen četiri minuta poslije vođstva domaćih od 2:0 uspio da smanji i dođe u prednost na osnovu gola postignutog u gostima.

Kopenhagen je "stisnuo" u drugom poluvremenu, igrači Apoela su retko prelazili centar, ali ih je u nekoliko navrata spasio odlični golman Dionisis Kiotis.

Na ostalim terenima nije bilo dilema.

Arsenal slavi dvostruku pobjedu nad Seltikom, kao i Olimpijakos nad Šerifom, dok je Štutgart imao terensku nadmoćnost u revanšu sa Temišvarom, ali je morao da se zadovolji sa 2:0 iz prvog meča u Rumuniji.

ŽRIJEB U ČETVRTAK
Tako je kompletiran spisak od 32 tima koji će u četvrtak od 18 časova u Nionu iščekivati rezultate žrijeba.

DIREKTNO SU SE PLASIRALI: Barselona, Čelsi, Liverpul, Mančester junajted, Milan, Sevilja, Bajern, Inter, Real Madrid, CSKA Moskva, Porto, AZ Alkmar, Juventus, Glazgov Rendžers, Olimpik Marsej, Dinamo Kijev, Bordo, Bešiktaš, Volfsburg, Standard, Rubin i Unirea.

KVALIFIKANTI: Arsenal, Lion, Atletiko Madrid, Štutgart, Fiorentina, Olimpijakos, Makabi Haifa, Cirih, Debrecin i Apoel.

Prvo kolo grupne faze na rasporedu je 15. i 16. septembra, a učesnici "nokaut faze", odnosno osmine finala Lige šampiona, biće poznati 9. decembra.

Utakmica za prvaka Evrope biće odigrana 22. maja sljedeće godine na stadionu Santjago Bernabeu u Madridu.