LE: Kraj evropskog sna za Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva oprostili su se od od igranja u Evropi porazom od Kluža 2:1 u revanš meču plej-ofa za Ligu Evrope

LE: Kraj evropskog sna za Sarajevo Izvor: MONDO

U prvoj utakmici prije sedam dana na Koševu bilo je 1:1 pa će Rumuni nastaviti takmičenje u grupnoj fazi Lige Evrope.

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme igralo se bez značajnijh prilika na obje strane, ali pet minuta prije odmora Kluž je uspio doći do vođstva.

Najbolji strijelac rumunske ekipe Kone predriblao je dvojicu odbrambenih igrača Sarajeva, a zatim špicom kopačke matirao Alaima.

Hadžić je u 64. minutu mogao vratiti sve na „nulu“ ali se umjesto toga propisno izblamirao. Golman Klaro odbranio je njegov pokušaj ali mu se lopta vratila kao na tacni, Kada su svi na stadionu već vidjeli loptu u golu Hadžić je sa metar i po od linije pogodio stativu.

Prema nepisanom fudbalskom pravilu vrlo brzo je uslijedila kazna. Dubarbije je pet minuta kasnije izveo korner a najviši u skoku je bio Muresan koji je glavom matirao Alaima.

Rezervista Evdić golom tri minute prije kraja donio je tračak nade Sarajlijama da mogu nastaviti takmičenje u grupnoj fazi Lige Evrope.

Nakon rutinske završnice Rumuna iz tog sna probudio ih je posljednji sudijski zvižduk pa se nakon 1:1 u Sarajevu i poraza 2:1 bordo tim morao oprostiti od igranja u Evropi.