LE: Kačar i Žigić pogađali, Kolarov pocrvenio

Gojko Kačar i Nikola Žigić bili su strijelci za Hertu i Valensiju u pobjedama nad skandinavskim ekipama, Kolarov morao ranije u svlačionicu.

LE: Kačar i Žigić pogađali, Kolarov pocrvenio Izvor: MONDO

Berlinska Herta uspjela se „progurati“ u grupnu fazu Lige Evrope, a za to mogu da zahvale Gojku Kačaru.

Srpski reprezentativac postigao je u četvrtak dva gola u pobjedi Herte nad Brondbijem 3:1 i tako obezbedio svom timu nastavak takmičenja u Ligi Evrope. U prvom meču u Danskoj bilo je 2:1 za Brondbi.

Nikola Žigić dobio je priliku u prvom timu Valensije protiv norveškog Stabeka i iskoristio je na najbolji mogući način. „Šišmiši“ su slavili 4:1 protiv norveškog Stabeka, a treći gol u 77. minutu postigao je bivši napadač Rasinga i Crvene Zvezde. Ostala tri djelo su Mikua.

Za razliku od Kačara i Žigića. Aleksandar Kolarov nije uspio u četvrtak da se upiše u strijelce u revanšu sa Elfsborgom koji su Rimljani izgubili 1:0.

Strijelac vodećeg pogotka u prvom meču na Olimpiku umjesto toga je pocrvenio desetak minuta prije kraja, ali je njegov tim i pored poraza prošao dalje pošto su u prvom Rimu slavili 3:0.

Ajaks, Hamburg, Galatasaraj, Šahtjor, i Verder opravdali su uloge favorita i u revanš mečevima su sačuvali ili povećali prednost stečenu prije sedam dana nad Slovanom, Gengamom, Levadijom, Sivasom i Aktobeom.

Dva putnika u grupnu fazu Lige Evrope odlučena su nakon produžetaka. To su bečka Austrija i bjeloruski BATE. Austrija i Donjeck su nakon 2:2 u Ukrajini ponovo remizirali istim rezultatom, da bi Sulimani pogotkom pet minuta prije kraja drugog produžetka obezbijedio svom timu prolaz dalje.

BATE Borisov uspio je da u gostima kod bugarskog Liteksa nadoknadi minus od 0:1 u regularnom dijelu, a zatim su Belorusi još tri puta pogađali u produžetku.

Liberec je imao prednost od tri gola protiv Dinama iz Bukurešta, ali ni to im nije dovoljno za grupnu fazu Lige Evrope. Rumuni su uzvratili istom mjerom u regularnih 90 minuta, a zatim boljim izvođenjem penala izborili plasman u Ligu Evrope.

Izvođenje jedanaesteraca bilo je kobno i za poljski Leh. Nakon 120 minuta igre Briž je vodio 1:0, istim rezultatom kojim je poražen u Poljskom, da bi u penal lutriji došao do trijumfa 4:3.

Za iznenađenje dana pobrinuo se bečki Rapid koji je izbacio favorizovanu Aston Vilu. Austrijanci su izgubili u četvrtak 2:1, ali su prošli dalje zahvaljujući postignutom golu u gostima pošto je u prvoj utakmici u Beču bilo 1:0 za Rapid.

Gol vrijedan prolaza dalje postigao je Jelavić, isti igrač koji je pogodio mrežu Aston Vile i prije sedam dana.

Najviše golova viđeno je u Rimu gde je Roma deklasirala Košice 7:1, uz het-trik „princa Rima“ Frančeska Totija, a prštalo je i na meču Viljareala i Brede gdje je „žuta podmornica“ sa šest projektila potopila Holanđane – 6:1.