PREMIJER: Čelsi presudio po kratkom postupku

Za 10-ak minuta na Stamford Bridžu bila je završena priča u prvom meču 4. kola Premijer lige između Čelsija i Barnlija.

PREMIJER: Čelsi presudio po kratkom postupku Izvor: MONDO

U tom razmaku, Čelsi je postigao tri gola i lagano dobio ekipu koja je prije samo dva kola iznenadila branioca titule šampiona Engleske, Mančester junajted.

Nikola Anjelka golom u 45. minutu doveo Čelsi u vođstvo i vjerovatno sebi obezbjedio mjesto u startnih 11 na mečevima francuske reprezentacije protiv Rumunije i Srbije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Mihael Balak je otklonio sve dileme oko pobjednika, a konačnih 3:0 postavio je Ešli Kol u 52. minutu.

Na kraju meča fudbaleri Čelsija nagrađeni su aplauzom i od vlasnika kluba Romana Abramoviča.

Čelsi je zadržao maksimalan učinak u prva četiri kola i sa nova tri boda zasijeo je na vrh tabele. Gol-razlika londonskih "plavaca" sada je 10:2.