PREMIJER BiH: Remi Borca, Velež na vrhu

Borac u petom kolu Premijer lige BiH remizirao u Gradačcu protiv Zvijezde, što je iskoristio Velež i pobjedom nad Leotarom zasjeo na vrh tabele.

PREMIJER BiH: Remi Borca, Velež na vrhu Izvor: MONDO

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da ostvare i petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Njihova serija prekinuta je u Gradačcu gdje je Zvijezda uspjela da lideru na tabeli otkine bod.

Domaćin je poveo u 30. minutu preko Delića, a najbolji igrač Borca Nemanja Bilbija golom u 74. minutu spriječio je da Banjalučani dožive prvi poraz ove sezone.

Remi Borca na najbolji mogući način iskoristio je Velež koji je minimalnom pobjedom u Trebinju protiv Leotara izbio na čelo tabele. Nakon pet kola Velež ima 13 bodova, koliko i Borac, ali su Mostarci na poziciji broj jedan zbog bolje gol razlike.

Velež je do trijumfa na teškom gostovanju došao preko Šečića koji je iskoristio prvu priliku „rođenih“ na ovom meču.

Leotar je u nastavku dominirao o čemu govori i čak 14 kornera u njihovu korist u odnosu na dva kornera Veleža, ali njihovi pokušaji da dođu ba do boda nisu urodili plodom.

Laktaši su na svom teerenu sa 4:0 demolirali Olimpik, a pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu. Petković, Karalić i Stanojević pogađali su do odlaska na odmor, da bi tačku na i u 57. minutu svojim drugim golom stavio Petković.

Promjene na klupi Čelika urodile su plodom. Zeničani predvođeni novim trenerom Omerom Kopićem na Bilinom Polju su savladali Modriču i tako upisali prvu „trojku“ ove sezone.