JSL: Vojvodina "tri od tri", prva pobjeda BSK-a

Vojvodina je, nema dileme, jedan od najozbiljnijih kandidata za osvajanje titule prvaka Srbije u fudbalu.

JSL: Vojvodina "tri od tri", prva pobjeda BSK-a Izvor: MONDO

Istina, prvenstvo je tek počelo i novosadski klub nije imao jačeg rivala u prva tri kola nove sezone, ali su "lale" zabilježile dve pobjede na gostovanjima i jednu kod kuće.

U 3. kolu Jelen Superlige, Vojvodina je u Beogradu pobijedila Čukarički 3:1, a dobru partiju pružio je Dragan Mrđa (strelac i asistent), za koga je njegov trener Dragoslav Stepanović rekao da je zaslužio poziv u nacionalni tim.

Vojvodina je povela u 16. minutu poslije akcije Marija Đurovskog, koju je rutinski završio Mrđa.

Od 70. do 72. minuta novosadski tim je zapečatio pobjedu. Naprije je Dušan Tadić iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, iznenadio golmana Janoševića, a dva minuta kasnije Mrđa se revanširao Đurovskom I tada je on njemu asistirao za gol.

Čukarički je do kraja uspio da postigne samo počasni gol, a strjjelac je bio nekadašnji fudbaler Zvezde Vladimir Tintor.

Gostovanje Vojvodine imalo je svoju simboliku, jer se na Banovo brdo vratio Dragoslav Stepanović, prošle sezone trener Čukaričkog, ali sada u ulozi stratega novosadskog kluba.

Uz Čukarički, i novajlija u ligi, ekipa Metalca još nema osvojen bod.

Metalac je kao domaćin na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu ugostio Smederevo i glatko je poražen - 0:2. Saša Ranković doveo je Smederevce u vođstvo u 20. minutu, a u finišu prvog poluvremena Predrag Stamenković je iznenadio golmana omladinske reprezentacije Živka Živkovića i ono što je trebalo da bude centaršut završilo je u mreži.

Prve bodove osvojili su Jagodina, koja je u komšijskom derbiju bila bolja od Mladog radnika, kao i BSK koji je u finišu meča protiv Javora iskoristio jednu od mnogobrojnih prilika. Za istorijsku pobjedu Borčanaca najzaslužniji je bio Knežević koji je postigao gol u zaustavnom vremenu.

Jagodina je pobijedila golovima Irfana Vusljanina na asistenciju Perice Ognjenovića i Saše Marjanovića.

Spartak je takođe ostvario prvu pobjedu, savladavši čačanski Borac 1:0.