Kraj za Real Madrid!

Real Madrid remizirao sa Valensijom (2:2) na "Bernabeu". Barselona dva kola pre kraja na "plus četiri" i korak od 23. titule u istoriji kluba.

Navijači Reala ni treću sezonu zaredom se neće radovati trijumfu u Primeri!

Krivac je Valensija!

Nada, doduše, i dalje postoji, ali je za "kraljevski klub" potrebno da se dogodi čudo da bi u poslednja dva kola pretekli najvećeg rivala iz Barselone.

Izabranici Karla Anćelotija nisu imali snage da izdrže paklen majski raspored, koji se završava u sredu kada u Madrid
u gostuje Juventus u polufinalu Lige šampiona. Ako i na tom meču dožive neuspeh (bjankoneri dobili prvi meč 2:1), Real će sezonu završiti bez trofeja.

Razočaravajuće!

"Slepi miševi" odigrali su fantatstičan meč u prestonici Španije i, može se reći, rešili pitanje šampiona za sezonu 2014-2015. Novi prvak, posle godinu dana posta, biće Barselona. Valensija nije uspela da pobedi, ali je osvojila veliki bod u borbi sa Seviljom oko četvrtog mesta u plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

TABELA: Barselona 90 (bolja gol razlika i međusobni skor), Real 86, Atletiko (-1) 76, Valensija 73, Sevilja (-1) 69...

Malaga - Sevilja

Utakmica na "Bernabeu" završena je rezultatom 2:2, posle dva gola prednosti za goste još iz prvog poluvremena. Pako Alkaser i Havi Fuego bili su strelci za Valensiju u 19. i 26. minutu.

Tragičar je Kristijano Ronaldo!

Najbolji strelac Reala nije iskoristio penal u drugom minutu sudijske nadokande.
Brazilac Dijego Alveš postao je prvi golman na svetu koji je Portugalcu uspeo dva puta da "skine" šut sa 11 metara. Taj pogodak sigurno bi dopirneo porastu poljuljanog samopouzdanje kod domaćeg sastava.

Real je uložio veliki trud u nastavku meča da bi stigao do boda, ali je usput imao sreće, jer su fudbaleri Valensije propustili nekoliko velikih prilika.

Bilo je srećnih situacija i po goste.

Pepe je smanjio na 1:2 u 56, da bi prednost Valensije bila anulirana prelepim golom Iska u 83. minutu.

Na tome se i završilo u Madridu...

Po svemu sudeći završila se
i prvenstvena sezona za Real Madrid...

Karlo Anćeloti je uzeo Ligu šampiona, ali prvenstvo iz drugog pokušaja još nije uspeo.