JSL: "Romantičari" ruše redom

Ko bi danas rekao da se OFK Beograd tek u posljednjem kolu prethodnog šampionata spasio ispadanja u niži rang?

JSL: "Romantičari" ruše redom  Izvor: MONDO

"Romantičari" su u nedelju na Banjici savladali Rad rezultatom 2:0 (1:0) i tako se pridružili Vojvodini na čelu tabele.

Te dvije ekipe su iz prve tri runde Jelen Super lige osvojile maksimalnih devet bodova, a do istog učinka može da stigne i Crvena zvezda, ako pobijedi Napredak u Kruševcu.

Strijelci za OFK Beograd bili su Nikola Simić  u 40. minutu - glavom na centaršut Beljića - a sve dileme je u 81. minutu otklonio Stefan Šćepović. Sin nekadašnjeg napadača Partizana, Slađana Šćepovića, preciznim udarcem sa 16 metara iskosa je krunisao lijepu solo akciju.

Rad je poslije jakog otpora Zvezdi i minimalnog poraza na Marakani, prošle nedelje, sigurno očekivao više od ove utakmice. "Građevinari" nisu iskoristili svoje šanse, a najbolju Andrija Kaluđerović, koji je u 80. minutu pogodio prečku sa svega tri metra.

Umjesto izjednačenja na 1:1, minut kasnije na semaforu je stajalo 0:2.

OFK Beograd je u prva dva kola slavio dva "minimalca" - protiv Spartaka u Subotici, odnosno Jagodine na Karaburmi.

Na predah zbog kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi, četa Dejana Đurđevića odlazi ne samo sa stoprocentnim učinkom, nego i bez primljenog pogotka!

Šansu da nastavi sjajnu seriju, OFK Beograd će imati 12. septembra, kada će na Karaburmi dočekati Napredak. Rad će istog dana u Požarevac, na gostovanje Mladom radniku.