PRIMERA: Atletiko "pukao" u Malagi

Da španska liga ne priznaje imena i "minuli rad" i da se u svakoj utakmici Primere kreće od nule, uvjerio se u nedelju madridski Atletiko.

PRIMERA: Atletiko "pukao" u Malagi  Izvor: MONDO

Četiri dana pošto je obezbijedio plasman u Ligu šampiona, tim predvođen Serhiom Aguerom i Dijegom Forlanom otišao je u Malagu, gdje mu je domaćin "spakovao" - tri gola!

Golove su postigli momci sasvim običnih imena: Baha, Manu i Tores.

Jednako ubjedljivu pobjedu ostvario je Hetafe, na gostovanju u Santanderu - 4:1.

Nekadašnji napadač Reala, Roberto Soldado, zabilježio je het-trik, dok je Rasingu evidentno nedostajao Nikola Žigić. Srpski reprezentativac proljetos je kao pozajmljen igrač Valensije briljirao u zeleno-bijelom dresu.

Derbi kola odigran je na Mestalji. Valensija je pobijedila Sevilju rezultatom 2:0, ali je pitanje kako bi se utakmica završila, da napadač gostiju Frederik Kanute nije dobio drugi žuti karton u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Kanute je prvu javnu opomenu dobio zbog prekršaja na lijevom beku Brunu, a zatim je početnički startovao na Karlosa Marćenu. Stari lisac u timu Valensije pao je kao pokošen, a sudija Rubinjos Perez poslao internacionalca iz Malija u svlačionicu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Sevilju je načeo Huan Antonio Mata, na dodavanje Argentinca Evera Banege, da bi deset minuta prije kraja isti igrač asistirao i Pablu Ernandezu.

Viljareal je u Pamploni protiv Osasune stigao do jednog boda (1:1), Majorka je kao domaćin savladala novajliju Herez, a Atletik Bilbao minimalnim rezultatom savladao Espanjol.

Za Espanjol je to (psihološki) bila možda i najteža utakmica u istoriji kluba, samim tim što je bila prva zvanična bez iznenada preminulog kapitena Harkea.