Siti "katapultirao" KPR u Čempionšip

Poznat je prvi klub koji je ove sezone ispao iz Premijer lige. Kolarov u istoriji Mančester sitija!

Neumoljivi Mančester siti bukvalno je oterao Kvins Park Rendžers u Čempionšip.

"Građani" su pred svojim navijačima slavili 6:0 i ostavili londonski klub bez teoretske šanse da se u poslednja dva kola domogne opstanka.

Trostruki strelac za raspucanu ekipu Manuela Pelegrinija bio je Serhio Aguero, koji je stigao do 25 golova u Premijer ligi ove sezone i sada ima pet pogodaka više od Harija Kejna iz Totenhema na listi najboljih golgetera.

Argentinac je bio precizan u 4, 50. i 65. minutu. U međuvremenu je mrežu pogodio i Aleksandar Kolarov, iz slobodnog udarca za 2:0 u 32. minutu, što je njegov četvrti gol za Siti iz "slobodnjaka", čime je postao najbolji izvođač prekida u klubu od kada se igra Premijer liga (od 1992. godine).

Konačan rezultat za četvrtu uzastopnu pobedu "građana" u prvenstvu postavili su Džejms Milner u 70. i David Silva u 87. minutu.

Siti se ponovo "odlepio" od trećeplasiranog Arsenala na tri boda razlike (73-70), mada "tobdžije" imaju dve utakmice manje.