U Subotici penal u 94, protest, tuča...

Donji Srem je vodio, gubio, izjednačio i izgubio od Spartaka golom sa penala u 94. minutu. Radnički se spasao, sledi paklenih 180 minuta.

U Subotici penal u 94, protest, tuča... Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Spartaka pobedili su Donji Srem u meču 28. kola Superlige golom sa bele tačke u 94. minutu!

Bio je to veliki finale dramatične utakmice u Subotici u kojoj su se sastala dva tima koja su ovu vanrednu rundu šampionata dočekala ispod crte, sa već prežaljenim kragujevačkim Radničkim.

Vodio je Donji Srem, vodio je Spartak, izjednačio je Donji Srem u 91. minutu, ali na kraju ipak, posle dva penala za domaćina:

Spartak – Donji Srem 3:2 (1:0).

U kombinaciji sa dva minimalca: Radnički Niš – Borac 1:0 i Novi Pazar – Voždovac 1:0, ovaj "kec" u Subotici znači da će se u poslednjih 180 minuta šampionata igrati na krv i nož!

Nišlije su s ova tri boda pobegle iz borbe za opstanak u kojoj ostaju: Borac 32, Jagodina 31, Voždovac 30, Napredak (-1) 28, Spartak 28 i Donji Srem 26.

U Subotici, gosti su poveli pogotkom Mirkovića na pas Lakićevića u 45. minutu, ali je izjednačio Maksimović na asistenciju Torbice čim su se ekipe vratile na teren, u 46. minutu. To je bio rezultat do 77. minuta, kada Kovačević pao na zemlju u šesnaestercu gostiju, Anđelovski posle nekoliko sekundi razmišljanja pokazao na belu tačku, a kapiten "golubova" Torbica realizovao penal za 2:1.

I onda...

U 89. minutu Stanisavljević je uposlio Prljevića, a ovaj bio siguran i poravnao na 2:2, ali to nije bilo sve. Četiri minuta kasnije, arbitar Anđelovski dosudio je i drugi penal za domaći sastav, ponovo posle pada Kovačevića i to u trenucima kada je golman Sremaca Belić već držao loptu u svojim rukama...

Gosti su bili u neverici, bunili se, svađali, hteli da napuste teren, ali je Anđelovski bio neumoljiv.

Kada se bura smirila, Lazarević je bio staložen i doneo Spartaku veliku, ali kontroverznu pobedu.

Dok su se plavo-beli radovali, gosti su iz protesta već posedali na travu i odbijali da nastave meč, pa je Anđelovski odsudio kraj.

Spartak je zabeležio prvu pobedu posle serije od sedam mečeva bez postignutog gola i samo jednog osvojenog boda u tom periodu, pa je preskočio Donji Srem od kog ima dva boda više.

Portal Mozzart sport objavio je da je ispred svlačionica bilo uvreda i fizičkog obračuna "između nepoznatih lica".