MA NEmoguće: Het-trik za manje od tri minuta!

Napadač Sautemptona ušao u istoriju Premijer lige.

Dušan Tadić je povređen, ali to ne sprečava igrače Sautemptona da budu efikasni.

I bez srpskog reprezentativca da im "pakuje" šanse, igrači u crveno-belim dresovima uspeli su da postignu čak pet golova za manje od 40. minuta duela sa Aston Vilom, koju su na kraju savladali 6:1.

Trostruki strelac bio je Senegalac Sadio Mane i to za manje od tri minuta! Napadaču "svetaca" trebalo je dva minuta i 56 sekundi da tri puta savlada iskusnog Šaja Givena! Ostaće to upisano u istoriju Premijer lige kao najbrži het-trik ikada. Prethodni rekord držao je Robi Fauler, koji je 1999. dao tri gola Arsenalu za četiri minuta i 23 sekunde.

Mane je pogodio mrežu zvanično u 13, 14. i 16. minutu.

Posle njega, u strelce se upisao i Šejn Long, u 26. i 38. minutu. Spektakularan je bio njegov drugi pogodak.

U nadoknadi prvog poluvremena Kristijan Benteke je uspeo da postigne utešni pogodak za goste, ali teško da će on ublažiti nezadovoljstvo napadača Aston Vile, koji je kod 0:0 propustio sjajnu šansu. Samo par minuta kasnije "proradio" je Mane...

Drugo poluvreme nije donelo goleadu, ali jeste sjajnu akciju za šesti pogodak domaćih. Filip Đuričić, koji je u međuvremenu ušao u igru, sjajno je petom proigrao Manea u 81. minutu, a on nabacio Gracijanu Peleu na volej za konačnih 6:1.

Sautempton je ovom pobedom ostao u trci za Ligu Evrope, dok u slučaju Aston Vile i dalje postoji teoretska šansa da klub iz Birmingema izgubi status premijerligaša.

Dosta toga zavisiće i od rezultata ostalih mečeva pretposlednjeg kola.