Sezona još traje, ali Čelsi je na odmoru

Vest Bromvič iskoristio dekoncentrisanost šampiona da ga isprati u London sa tri gola u mreži.

Do kraja sezone u Premijer ligi ostali su još jedno kolo i jedna zaostala utakmica, Arsenal - Sanderlend, zakazana za sredu.

Mnogi mečevi igraće se samo za prestiž i užitak publike, a Vest Bromvič Albion i Čelsi jednu takvu su već odigrali u ponedeljak uveče.

Domaćin je rano stigao do vođstva, zatim mu je posao dodatno olakšan neshvatljivim potezom i isključenjem Seska Fabregasa, tako da 3:0 (1:0) protiv očigledno "rapuštenog" prvaka Engleske nisu iznenađenje, kao što bi bili da se to dogodilo pre mesec dana, ili zimus.

...

"Plavce" je lepim udarcem sa 18 metara već u 9. minutu načeo mladi reprezentativac Saido Berahino.

Isti igrač u 47. minutu je iskoristio penal, nakon što ga je "pokosio" Džon Teri, da bi Kris Brant u 60. minutu iskosa sa desne strane iznenadio Tiba Kurtou i udarcem u bliži ugao postavio konačan rezultat.

Čelsi ulazi u poslednje kolo sa osam bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija, dok će se Vest Brom sa Kristal Palasom boriti za 12. poziciju i oko 1,5 miliona funti veću premiju.

Tim Tonija Pjulisa imao je krizni period krajem marta i početkom aprila. Od tada je pet kola bez poraza, uključujući pobede nad Mančester junajtedom na Old Trafordu i ovu nad Ivanovićem, Matićem i drugovima. Možda u nedelju uspeju da iznenade i Arsenal na Emirejtsu...