Juve vlada Italijom!

Torinezi osvojili "duplu krunu", sada sve usmereno ka peharu Lige šampiona.

Šampion Italije osvojio je i nacionalni Kup.

Posle 20 godina, fudbaleri i navijači Juventusa ponovo su se radovali peharu u masovnijem takmičenju. Ukupno 10 put u istoriji kluba.

Kao što se očekivalo, finale je rešeno posle velike borbe, a odlučujući pogodak "pao" je u produžecima:

Juventus - Lacio 2:1 (1:1).

Uslovno rečeno gosti, pošto se igralo u Rimu, poveli su već u 4. minutu preko Stefana Radua, lepim udarcem glavom na centaršut Kanderve, ali je Đorđo Kjelini nedugo zatim izjednačio. Štoper crno-belih odlično je reagovao u 11. minutu.

Iako su brzo postignuta dva gola, više ih nije bilo do istega nadoknade drugog poluvremena, pa se otišlo u produžetke.

Osetivši da će se igrati dodatnih pola sata, trener Juventusa Masimilijano Alegri osvežio je napad uvođenjem Alesandra Matrija u 84. minutu umesto Fernanda Ljorentea, a "džoker" mu se odužuo već u sedmom minutu prvog produžetka.

Srpski tandem iz redova Lacija našao se na terenu u ovom finalu. Dušan Basta je odigrao ceo meč, dok je Filip Đorđević u 82. minutu zamenio Miroslava Klosea.

Sjajno se snašao u gužvi posle jednog dugačkog dodavanja.

Juventus je ovom pobedom napravio najbolju uvertiru za finale Lige šampiona protiv Barselone, 6. juna u Berlinu, mada... Prethodni put kada su osvojili Kup Italije, 1995. godine, Torinezi su poraženi u naredna tri finala elitnog takmičenja u kojima su igrali - 1997. od Borusije Dortmund 1:3, 1998. od Reala 0:1 i 2003. od Milana na penale, posle 0:0. Videćemo da li "kletva" sada skinuta.