Frajburg i Paderborn u "cvajti", HSV na popravnom

U direktnim duelima za opstanak u Bundesligi Frajburg izgubio od Hanovera, Paderborn kod kuće od Štutgarta i oprostili se od elite. HSV u baražu. Dortmund do Evrope i kao sedmi.

Koliko drame i kakav kraj sezone...

Za puno suza i radosti na terenim Bundeslige u završnom 34. kolu fudbalske 2014/2015!

Borba za opstanak i Ligu Evrope trajala je do poslednjeg minuta. Nesrećno se završila za Frajburg i Paderborn, nove članove "cvajte", srećno za Štutgart i Hanover.

Skoro srećno i za Hamburger.

Već prežaljeni tim sa severa Nemačke, kao i prošle sezone, izvukao se ispadanja u poslednjem kolu i imaće priliku da u baražu sačuva status ekipe koja nikada nije napuštala Bundesligu.

Protivnik HSV-a biće poznat u nedelju, a u igri su Darmštadt 98, Karlsrue i Kajzerslauter.

Borusija iz Dortmunda igraće direktno u Ligi Evrope iako je na kraju sedma. To mesto obezbedila je kao finalista Kupa, gde će preko Volfzburga u berlinskom finalu 30. maja pokušati da stigne do trofeja. "Vukovi" su kao drugi učesnici Lige šampiona.

Augzburg je pobedom u Menhengladbahu sačuvao plasman u Ligu Evrope. Šalke će u kvalifikacije za masovnije takmičenje UEFA, a Bajer Leverkuzen u doigravanje za Ligu šampiona.

U elitno evropsko takmičenje direktno su se plasirali šampion Bajern, Volfzburg i Borusija Menhengladbah.

Do poslednjeg sudijskog zvižuka u Hanoveru, kojim je definitivno spuštena zavesa na sezonu u Bundesligi, nije se znalo ko će ispasti, a ko dobiti priliku u baražu.

"Visio" je upravo Hanover, ali je uspeo da odoli napadima Frajburga u sudijskoj nadoknadi i da pobedi 2:1. Dovoljno za takmičenje sa najboljima i sledeće sezone.

Frajburg mora u "cvajtu".

Domaćin je poveo već u 4. minutu preko Hirošija Kijatokea, a kada je iskusno Čeh Pavel Krmaš postigao autogol u 84. minutu, šanse gostiju za opstanak svedene su na minimum. Fudbal je, međutim, ponovo režirao dramu. Nils Petersen je u drugom minutu produžetka postigao gol nade, ali napadi Frajburga u preostala tri minuta nisu urodili plodom.

Gol bi ekipi Kristijana Streča obezbedio opstanak, a Hanover bi u tom slučaju morao u niži rang zbog slabije gol razlike. HSV, sa istim brojem bodove, već je bio u baražu.

Stefan Mitrović odigrao je svih 90 minuta za novog člana druge Bundeslige.

Još jedan direktan duel za opstanak vođen je na Benteler areni. Paderborn je pred svojim navijačima morao na pobedu protiv Štutgarta, ali je na kraju izgubio 1:2. Rezultat koji je "švabe" konačno uveo u "mirnu luku".

Mark Vučinović postigao je u četvrtom minutu gogodak velike nade za Paderborn, ali je Štugart u 72. stigao do rezultata za opstanak. Daniel Didavi u 36. i njegov imenjak Ginček preokrenuli su tok meča za srećan kraj sezone kluba iz grada Mercedesa.

Filip Kostić je za "švabe" igrao do drugog minuta nadokande, kada je zamenjen da bi se uštedelo na vremenu.

HSV je pred 34. kolo bio pretposlednji, a posle njega se popeo jedan stepenik više za olakšanje brojne armije navijača nekadašnjeg šampiona Evrope. Barem do početka baraža.

Pobedu Hamburgera protiv Šalkea od 2:0 kreirali su Hrvat i Srbin - Ivica Olić i Slobodan Rajković. Na terenu je bio i Gojko Kačar, a sa druge strane Matija Nastasić.

Herta je izgubila od Hofenhajma 1:2, ali su joj ostali rezultati išli u korist, pa nije mnogo strepela.

Augzburg je slavio u Menhengladbahu 1:3, što mu je omogućilo direktan plasman u Ligu Ervope posle poraza tima iz Gelzenkirhena. Borusiji iz Dortmunda ni trijumf protiv Verdera nije obezbedio Evropu. Miloš Jojić dobio je priliku u poslednjih desetak minuta prvenstva, dok je Neven Subotić bio starter.