"Desetka" u Madridu i het-trik Ronalda

Real u poslednjoj utakmici sezone pobedio Hetafe 7:3. Kristijano Ronaldo postigao novi het-trik i stao na rekordnih 48 golova u Primeri.

Ako ništa drugo, Real Madrid ima prvog strelca lige - Kristijana Ronalda!

Portugalac je u pobedi "kraljevskog kluba" nad Hetafeom 7:3, u poslednjem meču sezone, zabeležio novi het-trik, čime je stigao do brojke od 48 golova. Ronaldo je postavio lični rekord, s obzirom da je prethodno najbolji rezultat imao u sezoni 2011/2012 kada je bio strelac 46 golova.

Na prvom mestu i dalje je Lionel Mesi sa 50 golova u sezoni 2011/2012.

Utakmica nije imala veliki rezultatski značaj, te je trener Reala Karlo Ančeloti, koji je meč proveo na tribinama zbog suspenzije, odlučio da pruži šansu igračima koji ove sezone nisu mnogo nastupali.

Prvo poluvreme na stadionu Santjago Bernabeu donelo je mnogo uzbuđenja i čak dva preokreta.

Kraljevski klub je poveo u 13. minutu. Hetafe je veoma brzo stigao do preokreta, prvo je Serhio Eskudero u 22. minutu doneo izjednačenje, a Dijego Kastro je samo četiri minuta kasnije doveo goste do prednosti.

Do poluvremena su viđena još tri gola. Prvo je Ronaldo svojim drugim golom u 32. minutu izjednačio, da bi samo dva minuta kasnije iz jedanaesterca preokrenuo rezultat.

Treći gol za Hetafe postigao je Mehdi Lasen u 42. minutu.

U drugom poluvremenu je Real u potpunosti uspostavio kontrolu i golovima Havijera Ernandesa u 47, Hamesa Rodrigesa u 51, Hesea u 71. i Marsela u 90. minutu došao do ubedljive pobede za kraj sezone.

Priliku da debituje u dresu Reala dobio je 16-godišnji Norvežanin Martin Edegor, koji je u igru ušao u 58. minutu umesto Kristijana Ronalda.

Real sezonu završava na drugom mestu sa 92 boda, dva manje od šampiona Barselone, dok je Hetafe 15. sa 37.

Iz Primere su u Segundu ispali Kordoba, Almerija i Eibar.