Bruka i sramota Liverpula, Njukasl opstao!

Na zatvaranju Premijer lige, slavni klub primio je ŠEST komada u Stouku, dok se Njukasl prvom pobedom od 28. februara spasao u poslednji čas.

Bruka i sramota fudbalera Liverpula na zatvaranju šampiona.

Ne samo da su izgubili na oproštaju kapitena Stivena Džerarda od "Enfilda", od Kristal Palasa rezultatom 1:3, nego su legendu ispratili u Ameriku tako što su primili ŠEST komada u Stouku, pet do poluvremena!

Tuga: Stouk - Liverpul 6:1 (5:0).

Taj jedan gol za "redse" i ono što je od njih ostalo postigao je - Džerard.

Ovaj finiš sezone, u kom Liverpul nije ostao bez Evrope samo zahvaljujući takođe lošim rezultatima Sautemptona, mogao bi (ili trebalo) da košta menadžera Brendana Rodžersa posla.

U poslednjih devet kola, od kada je Džerard ušao na poluvremenu i dobio crveni karton u velikom derbiju sa Mančester junajtedom posle 39 sekundi (završeno porazom "redsa" od 1:2), Rodžersov tim doživeo je pet poraza, dva puta izvukao remi i samo dva puta pobedio i to timove koji su se borili za opstanak – Njujasl i Kristal Palas (oba puta kod kuće).

Fudbaleri Njukasla igraće u Premijer ligi i naredne sezone, pošto su pobedili Vest Hem rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici poslednjeg kola engleskog prvenstva!

Uprava Vest Hema, par trenutaka posle poslednjeg zvižduka u sezoni, saopštila je da smenila menadžera Sema Alardajsa, verovatno i zbog toga što je danas doživeo poraz od ekipe koja nikoga nije pobedila od 28. februara i koja je od tada, do danas, osvojila JEDAN BOD od mogućih 30!

I da nije pobedio, Njukasl bi opstao, jer u isto vreme Hal Stiva Brusa nije uspeo da pobedi nezainteresovani Mančester Junajted, koji je dobar deo utakmice igrao sa igračem manje.

Njukaslu je trijumf nad londonski timom bio neophodan kako ne bi zavisio od drugih rezultata, što je i učinio golovima Muse Sisoka u 54. i Jonasa Gutjereza u 88. minuta, posle čega je počelo slavlje na "Sent Džejms Parku".

U Čempionšip se sele Kvins Park Rendžers, Barnli i Hal, koji je danas odigrao bez golova protiv Mančester Junajteda. Posle sezone u kojoj nije igrao Ligu šampiona, Junajted će se verovatno vratiti u evropsku elitu, osim ako ne doživi debakl u kvalifikacijama.

Hal nije uspeo da trijumfuje iako je od 77. minuta imao igrača više jer je crveni karton dobio Maruan Felaini, ali i da je zabeležio tri boda ne bi opstao u Premijer ligi.

U Premijer ligu ulaze Bormaut i Votford, kao i pobednik duela između Noriča i Midlsboroa.