Napoli – Lacio: 6 golova, 2 crvena, penal!

Na poluvremenu 0:2, posle čega je Iguain promašio penal za 3:2 i Ligu šampiona. Neviđena utakmica na "San Paolu".

Najbolje su ostavili za kraj u najvažnijoj utakmici sezone i za jedne i za druge!

Igralo se za 40 miliona evra koliko donosi plasman u Ligu šampiona, iako kroz kvalifikacije, a videli smo 90 i kusur minuta za prepričavanje.

Na "San Paolu", na oproštaju Rafaela Beniteza, umalo da se ponovi njegova 2005. godina i povratak sa Liverpulom posle 0:3 na poluvremenu u korist Milana. I ovog puta, Napoliju je bilo potrebno najmanje tri gola u drugih 45 minuta, dva su dali, a onda promašili penal...

...i ostali bez plena.

Na zatvaranju sezone u Seriji A: Napoli – Lacio 2:4 (0:2).

Konačan rezultat ne govori uopšte u prilog tome kakva je drama viđena. Rimljani su mislili da su "ubili" protivnika golovima Marka Parola i Antonija Kandreve u prvom poluvremenu, ali ih je istorija umalo podsetila da Benitezove ekipe ne smeju da budu optisane i kada moraju da daju tri gola za poluvreme (Napoliju je igrala samo pobeda za treće mesto).

LACIO TRAŽI 100 GODINA STARU TITULU!?

I... Krenuli su Napolitanci, Gonzalo Iguain je dao jedan gol, pa drugi, u međuvremenu Federiko Marketi i Stefan De Fraj pravili su čuda u odbrani i spašavali čiste golove, potom je u prvi plan iskočio sudija Đanluka Roki, koji je u razmaku od osam minuta isključio prvo Parola iz Lacija, a potom i Fuzija Gulama iz Napolija, koji je za pet minuta zaslužio dva nepotrebna žuta kartona.

Malo Gulam u 70. minutu, malo više Iguain u 76. oduzeli su Napoliju šansu za pobedu i jedan od najvećih preokreta u istoriji Serije A.

Roki je ponovo izbriljirao i izmislio faul Senada Lulića nad Kristijanom Mađom (em je start bio van 16 metara, em igrač Lacija nije pipnuo beka Napolija), a ispostavilo se da "lopta ne laže" – Iguain je opalio penal preko prečke i utišao stadion, koji je počeo da se razilazi u finišu posle dva gola iz dve kontre – Onazi za 2:3 i rezervista Miroslav Klose za 2:4.

Pogledajte i prelomni treutak meča, Iguainov promašaj sa bele tačke.

Lacio će u kvalifikacije za Ligu šampiona u nameri da se plasira prvi put od sezone 2007/08, a Napoli u potragu za novim trenerom (osim ako to već nije postao Siniša Mihajlović), posle dve sezone bez trofeja i bez plasmana u Ligu šampiona pod vođstvom novog trenera Reala, Rafaela Beniteza.

Naš Dušan Basta odigrao je odlično 90 minuta u dresu Lacija, a Filip Đorđević zamenjen je u finišu.

REZIME: Juventus je šampion i osvajač Kupa, uz Romu učesnike Lige šampiona. Lacio će u kvalifikacije, a Fiorentina i Napoli u Ligu Evrope. Koji od dva kluba sa "Marasija" će im se pridružiti, odlučiće UEFA posle žalbe Đenove, kojoj je uskraćena licenca za takmičenje. Ako žalba ne bude usvojena, u Evropu će Sampdorija. Ispali su Parma, Ćezena i Kaljari, a milanski klubovi Inter i Milan prvi put u svojoj istoriji neće igrati Evropu ni jedni, ni drugi.

REZIME 2: Mladi napadač Intera Mauro Ikardi nije dozvolio 38-godišnjem "dinosaurusu" Serije A Luki Toniju da sam proslavi titulu "kapokanonjerija". Toni je u subotu uveče dao gol Juventusu u remiju koji je izborila njegova Verona u nadoknadi (2:2) i tako stigao do 22. gola u šampionatu, ostavljajući Karlosa Teveza sa 20 iza sebe, ali je Ikardi imao poslednju reč. Argentinac je u nedelju uveče, pored dve asistencije svojim saigračima, postigao i dva gola u pobedi Intera nad Emolijem od 4:3, tako da je Serija A ove sezone dobila dvojicu golgetera - Tonija i Ikardija!