PRIMERA: Barsa i Real sigurni u gostima

Sva četiri španska predstavnika u Ligi šampiona, koja startuje naredne nedelje, odradiće prvenstvene obaveze u subotu.

PRIMERA: Barsa i Real sigurni u gostima  Izvor: MONDO

U popodnevnom terminu Barselona je opravdala ulogu favorita u predgrađu Madrida gdje je savladala Hetafe (2:0), dok Atletiko iz Madrida nije uspio da pobijedi Rasing iz Santandera iako je skoro cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više - 1:1.

Trener aktuelnog prvaka Evrope Frank Rajkard izveo je na megdan Hetafeu tim bez Mesija, Inijeste, Anrija i Danija Alveša. S obzirom da Barselona nije uspjela da slomi otpor domaćina, u 58. minutu je na teren posao Mesija i Inijestu (kasnije i Alveša).

U 65. minutu Ibrahimović je postigao svoj drugi gol u prvenstvu, a u 78. se u strijelce upisao i Mesi. Tako je katalonski klub ostvario drugu pobjedu u šampionatu, ponovo bez primljenog gola (prethodno je pobijedio Sporting 3:0).

U prvom kolu Hetafe je ostvario ubijedljivu pobjedu u Santanderu (4:1).

Remijem sa Rasingom, "jorgandžije" su uknjižile tek prvi bod, jer su prethodno poražene u Malagi (0:3).

Oba gola na Visente Kalderonu postignuta su u finišu prvog poluvremena. Domaćin je poveo pogotkom Hurada, a izjednačenje je donio Serano.

Iako je Krespo iz Rasinga isključen u 47. minutu, Atletiko nije uspio da osvoji cio plijen.

Real Madrid je, u odnosu na prvo kolo kada je jedva dobio Deportivo 3:2, znatno lakše slavio na gostovanju Espanjolu - 3:0.

Domaćina je u Barseloni načeo Esteban Granero u 39. minutu. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Guti u 78, a u posljednjim trenucima utakmice postavio je Kristijano Ronaldo, koji je u igru ušao u 65. minutu umjesto Karima Benzeme.

Ujedno, to je bio drugi poraz Espanjola, jer je u prvom kolu izgubio u Bilbau.