SERIJA A: "Staroj dami" prija Rim

Juventus se ne šali. Prije dvije nedelje je pobedio Romu 3:1, a sada je opet slavio na "Olimpiku". Stradao je i Lacio - 2:0 (0:0).

SERIJA A: "Staroj dami" prija Rim  Izvor: MONDO

U duelu ekipa sa stoprocentnim učinkom u prva dva kola radovali su se gosti.

Prvi gol postigao je defanzivac Martin Kaseres, koji je ovog ljeta došao kao pozajmljen igrač iz Barselone. Odbijenu loptu je "uhvatio" na 12-13 metara od gola i smjestio je u mrežu.

Sudbinu "lacijala" zapečatio je u posljednjem minutu David Trezege, koji je u timu Ćira Ferare od starta igrao u napadu sa Amaurijem.

Prije dva gostovanja u italijanskoj prestonici "stara dama" je u prvom kolu Serije A bila jača od Kjeva (1:0), pa sada zauzima vrh tabele sa devet bodova. Ipak, ekipe iz Đenove će se eventualnim pobjedama u nedelju izjednačiti sa Juventusom sa po devet bodova.

Loša vijest za tim iz Torina je da se Dijego povrijedio u finišu prvog poluvremena. Brazilac je napustio igru, a njegovo mjesto zauzeo je Sebastijan Đovinko.

Lacio nije savladao Juventus ni u desetoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici.

Za "nebesko plave" igrao je i Aleksandar Kolarov.

Fudbaleri Milana se očigledno nisu oporavili od debakla u gradskom derbiju prije dvije nedelje. Nisu uspjeli da osvoje tri boda u Livornu - 0:0.

Domaćin je u prvom poluvremenu propustio dvije prilike preko Kristijana Lukarelija, dok su "rosoneri" uglavnom prijetili preko Pata.

U drugom poluvremenu igrači Milana su dodali gas, stvorili nekoliko šansi, a u 59. minutu Andrea Pirlo pogodio je prečku.

Rezervista Filipo Inzagi je u završnici meča imao još dvije prilike, ali golova nije bilo.