Argentina, strašna Argentina!

"Gaučosi" će igrati za trofej Kopa Amerika i to pošto su razneli Paragvaj u polufinalu.

Ovome se niko nije nadao!

Daleko od toga da je iznenađenje kada Argentina pobedi Paragvaj, ali ako to učini rezultatom 6:1, u polufinalu Kopa Amerika, onda sigurno jeste.

Pehar koji Argentina čeka 22 godine može da stigne u Buenos Ajres već u nedelju!

"Gaučosi" nisu imali milosti prema selekciji koja je do polufinala stigla pošto je eliminisala Brazil. Paragvaj je do poluvremena i imao neke šanse, ali u nastavku utakmice jednostavno je morao da položi oružje i da trpi poniženje od Mesija i drugova.

Argentina je postigla šest golova, Lionel Mesi nijedan, ali je uprkos ovoj činjenici proglašen za igrača utakmice. As Barselone u noći između utorka i srede bio je vrlo raspoložen za asistencije, pa ih je upisao čak tri. Mesi je na pet utakmica četiri puta zvanično bio najbolji na terenu.

Anhel di Marija se dva puta upisao u strelce u 47. i 53. minutu, Roho u 15, Havijer Pastore u 27, Serhio Aguero u 80. i Gonzalo Iguain u 83. minutu pogodili su po jednom, dok je jedini gol za Paragvaj postigao Lukas Barios u 43. minutu.

U finalu Kopa Amerika sastaju se domaćin Čile i Argentina. Utakmica se igra 4. jula u Santjagu.