PREMIJER: Vila gazdarica Birmingema

Gabrijel Agbonlahor donio je u nedJelju Aston Vili treću uzastopnu pobJedu u Premijer ligi i to u gradskom derbiju protiv Birmingema.

PREMIJER: Vila gazdarica Birmingema Izvor: MONDO

Fudbaleri Aston Vile još jednom su pokazali ko je gazda u Birmingemu ostvarivši jubilarnu 50. pobedu u 116. derbiju protiv Birmingema, računajući sva takmičenja.

Do petog uzastopnog trijumfa nad komšijama Vila je došla pet minuta prIJe kraja meča kada je Agbonlahor matirao glavom Harta, na asistenciju Kerjua.

Zasluge za pogodak idu i menadžeru Aston Vile Martinu O Nilu koji je gurnuo u vatru Agbonlahora od samog početka ostavivši iskusnog Emila Heskija na klupi, ali i uveo u igru asistenta Kerjua dvedesetak minuta prije kraja.

Aston vila je serijom od tri pobJede (Liverpul, Fulam i Birmingem) izbila na šesto mJesto na tabeli sa osvojenih devet bodova i utakmicom manje.

U posljednjem meču petog kola Everton je na poluvremenu vodio protiv Fulama, ali je ekipa Roja Hodžsona uspjela da u drugom poluvremenu preokrene i dođe do drugog trijumfa ove sezone.

Tim Kejhil šokirao je Krevin Kotidž u 33. minutu kada je odlično skočio na centaršut Pienara i udarcem glavom matirao golmana domaćih Stokdejla.

Fudbaleri Fulama u drugom poluvremenu krenule su odlučnije u napad i to im se isplatilo u 57. minutu kada je Končeski poravnao na 1:1, da bi potpuni preokret donio Demjan Daf desetak minuta prije kraja.

Irac, koji je ovog ljeta stigao u Fulam iz Njukasla, nakon prodora po desnoj strani, oslobodio se čuvara i udarcem sa ivice šesnaeseterca pogodio donji lijevi ugao Hauradovog gola za konačnih 2:1.