PRIMERA: "Slijepi miševi" preletjeli Valjadolid

Valensija u stopu prati Barselonu i Real Madrid. To su tri ekipe koje poslije dva kola Primere imaju po šest bodova.

PRIMERA: "Slijepi miševi" preletjeli Valjadolid Izvor: MONDO

Najtrofejniji španski klubovi su posao završili još u subotu, a "slijepi miševi" su u nedjelju uveče preletjeli Valjadolid - 4:2. Domaćina je načeo David Silva, a kada je Aleman izjednačio u 30. minutu, to je razljutilo goste, koji su do odlaska na odmor dali još dva gola (David Vilja, Mata).

U nastavku su se obje mreže tresel još pojednom.Vilja je ponovo bio strijelac za Valensiju, a poraz Valjadolida je ublažio Manućo.

Nije Atletiko Madrid jedini tim u Primeri od koga se mnogo očekuje, a koji je u lošoj formi. Isto važi i za Viljareal.

"Žuta podmornica" je i u drugom kolu igrala 1:1. Na prvenstvenoj premijeri premijeri osvojila je bod u Pamploni, a u nedjelju je istim rezultatom završen duel na El Madrigalu protiv Majorke. Domaćin je stekao prednost golom Rosija, ali je izjednačio Iglesias.

Malaga nije pobijedila Deportivo ni u 15. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici! Tim za koji je od starta igrao doskorašnji vezista Partizana, Brazilac Žuka, pobijedio je na Riazoru golom Filipea u 82. minutu.

Tenerife su ostvarile prvu pobjedu od povratka u društvo najboljih. Savladana je Osasuna.

Domaćin je poveo preko Nina tek pošto je gostujući igrač Monreal isključen u 47. minutu. Pandijani je ipak doneo izjednačenje, ali je ekipa Tenerifa ponovo uspjela da iskoristi prednost igrača više. Rikardo je dao gol za 2:1, a prednost nije bilo teško sačuvati, jer je Osasuna ostala sa desetoricom u 72. minutu kada je i Nekunam dobio crveni karton.