BUNDES: Šalke uhvatio "jarčeve" na foru

Golovima na samom startu prvog i drugog poluvremena Šalke je uspio da savlada Keln u gostima i izbije na treće mjesto na tabeli Bundes lige.

BUNDES: Šalke uhvatio "jarčeve" na foru Izvor: MONDO

Fudbaleri Šalkea kaznili su dva trenutka opuštenosti odbrane Kelna po izlasku iz svlačionice što im je bilo dovoljno za nova tri boda – 2:1.

Publika na Rajnenerdži stadionu u Kelnu samo što je zauzela svoja mjesta, a na semaforu je već stajalo 0:1.

Džeferson Farfan najbolje se snašao u gužvi nakon kornera u drugom minutu i poslije malo „glavometa“ sa tri metra zatresao nebranjenu mrežu domaćih. Keln je uzvratio samo četiri minuta, kasnije, a strijelac je bio povratnik u ekipu Lukas Podolski.

Na početku drugog dijela gotovo ista slika sa početka meča. Domaći fudbaleri ponovo su preopušteno ušli u igru i to im se osvetilo već u prvom minutu nastavka kada je vezista gostiju Levan Kobijašvili matirao Mondragona i donio svom timu sva tri boda.

Nakon pet odigranih kola Šalke zauzima treće mjesto na tabeli, sa tri boda zaostatka za HSV-om i Leverkuzenom, dok je Keln ostao prikovan za dno sa samo jednim osvojenim bodom.

U drugom meču igranom u nedjelju Verder nije uspio da savlada Hanover pa je nakon remija bez golova pao na petu poziciju na tabeli.