I Briž remizirao

Poslije Tuluza i Partizana, i treći učesnik Grupe J Lige Evrope je remizirao u prvenstvu.

I Briž remizirao Izvor: MONDO

Klub Briž je na svom terenu u posljednjem meču šestog kola igrao 1:1 (1:1) sa Genkom.

Briž je tako ostao na četvrtom mjestu na tabeli sa 11 bodova, a lider Sent Truden mu bježi tri boda.

To je drugi remi Briža kod kuće u trećoj prvenstvenoj utakmici, a tek drugi meč u šampionatu u kome nije dao dva gola. I u trećem kolu je postigao samo jedan.

Neriješen ishod u duelu Briža i Genka je najpravedniji. Oba tima imala su po nekoliko izglednih prilika, a gosti su poveli pogotkom Bufela u 20. minutu.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio je hrvatski internacionalac, novajlija Ivan Perišić, odličnim udarcem sa 15 metara.

U 86. minutu domaćin je ostao bez isključenog Vermulena.

Prije Briža, po bod u nacionalnim prvenstvima osvojili su Tuluz (na gostovanju Nansiju 0:0) i Partizan na Banovom brdu - 0:0.

Šahtjor je igrao u Kupu sa nižerazrednim Ednostom i dobio 3:1.

U četvrtak, na startu Lige Evrope, Briž dočekuje Šahtjor, a crno-bijeli Tuluz.