Steaua jedva do Partizana!

Klub iz Bukurešta umalo da prokocka 2:0.

Rumunski šampion bio je na ivici ponora, ali je uspeo da se izdigne na tri minuta i obezbedi duel sa Partizanom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Posle 2:0 u Slovačkoj delovalo je da Steaua neće imati težak posao protiv Trenčina u revanšu, pred praznim tribinama Nacionalne arene u Bukureštu, međutim, nije bilo tako.

Umalo da Slovaci budu ti koji će 28. ili 29. jula na megdan crno-belima, pošto su na poluvremenu vodili 2:0. Na kraju si i dobili revanš rezultatom 3:2, ali im to nije bilo dovoljno za plasman u treću rundu.

Igračima Steaue bila su dovoljna tri minuta da "overe" plasman u narednu rundu, golovima Sulija Munirua u 57. i Gregorija Tadea u 60, iz penala.

Ponovo je Trenčin bio bolji rival, što je za razliku od prvog meča, ovaj put realizovao već tokom prvih 45. minuta. Mrežu domaćeg tima pogodili su Brazilac Vesli u 13. i Matu Bero u 20. minutu.

Činilo se da je iznenađenje na pomolu, ali...

Rumuni su po povratku sa odmora zaigrali ozbiljnije i uspeli da izjednače. "Vetar u leđa" dao je Suli Munir "bombom" u 57. minutu:

gol

Na 2:2 izjednačio je Tade iz penala tri minuta kasnije, ali uz mnogo, mnogo sreće!

gol

Posle izjednačenja, posao domaćim igračima dodatno je olakšao bivši igrač Kolubare, Milan Rundić, koji je dobio crveni karton u 74. minutu.

Čak i sa igračem manje na terenu, Trenčin je uspeo da postigne još jedan gol u 84. minutu, preko Moraeša, i ukaže crno-belima na prilične probleme u odbrani Steaue uoči predstojećeg dvomeča.

Rudar Pljevlja - KARABAG 0:1 (0:0)

VIDEOTON - Nju Sejnts 1:1, posle produžetaka (1:0)

Krusejders - SKENDERBEU 3:2 (1:4)

Za sada su poznati sledeći parovi treće runde kvalifikacija u Stazi šampiona (28/29. jula i 4/5. avgusta):