BUNDES: Džeko se "osvetio" Magatu

Prije nepuna četiri mjeseca Feliks Magat je sa "vukovima" ispijao šampionski šampanjac, a sada je doživio da ga pobijedi "njegov izum".

BUNDES: Džeko se "osvetio" Magatu Izvor: MONDO

Volfsburg je dobio Šalke u Gelzenkirhenu - 2:1 (0:0).

Da se i ove sezone ne zna ko je opasniji u napadu "vukova" pokazalo se i ove nedjelje. Grafite je u utorak sa tri gola ispratio CSKA u Moskvu na startu Lige šampiona, a tri dana kasnije Edin Džeko je sa dva pogotka donio tri boda svom timu.

Reprezentativac BiH je u 55. minutu, poslije centaršuta Zvjezdana Misimovića, usamljen sa pet metara, glavom poslao loptu u mrežu domaćina - 0:1.

Radost navijačima Šalkea donio je u 80. minutu Benedikt Hevedes. Poslije kornera sa desne strane, lopta je preletjela Džeka i došla pravo na glavu Hevedesu - 1:1.

Međutim, samo minut kasnije Džeko se iskupio. Lopta je stigla na peterac, Rafinja je zakasnio da reaguje, a "devetka" Volfsburga je zakucala loptu u mrežu tima Feliksa Magata - 1:2.

Šalke je doživio drugi poraz u šampionatu, i to drugi put kod kuće, a već šesti uzastopni put, uključujući i Kup, nije uspio da savlada Volfsburg.

"Vukovi" su poslije dve uvodne pobede u Bundesligi, a zatim i tri uzastopna neuspjeha, prekinuli lošu seriju. Sada su prišli Šalkeu na tabeli na samo bod.