BUNDES: Bajern ne staje, pobijedio i Keln

Bajern je zabilježio treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu poslije uvodna tri kola u kojima je osvojio samo dva boda.

BUNDES: Bajern ne staje, pobijedio i Keln Izvor: MONDO

U međuvremenu je na startu Lige šampiona stradao i Makabi u Haifi.

Međutim, Bavarci su teško osvojili plen protiv Nirnberga na Alianc areni. Otpor gostiju lomili su do 55. minuta kada je Ivica Olić donio prednost domaćinu. Frank Riberi je ponovo meč počeo na klupi, a u igru je ušao na početku drugog poluvremena.

Ipak, Erik Maksim Čupo-Moting je šokirao navijače Bajerna u 73. minutu. Da do iznenađenja ne dođe pobrinuo se belgijski defanzivac Danijel Van Bujten, koji je u 82. minutu donio pobjedu Bajernu - 2:1.

Zvonimir Soldo je "sačuvao glavu". U stvari, hrvatskog stručnjaka na klupi Kelna spasili su Sebastijan Fris i Vilfred Sanu. Njihovim pogocima "jarčevi" su pobijedili u Štutgartu što im je prva "trojka" u sezoni!

Tako su, makar do nedjelje, "fenjer" prepustili Herti.

Za Štutgart je do 62. minuta igrao Zdravko Kuzmanović. Neven Subotić je u remiju Borusije iz Dortmunda u Hanoveru (1:1) učesvovao svih 90 minuta, a Milorad Peković (igrao od 72) sa Majncom je ostvario prvu pobjedu na gostovanjima, i to u Bohumu - 3:2.

Na strani je uspješan bio i zahuktali Hofenhajm. Napravio je preokret u Menhengladbahu, što mu je treća uzastopna pobjeda u Bundesligi.