BiH: Borac srušio i "sokolove"

Minimalnom pobjedom protiv Slavije banjalučki Borac pobjegao na pet bodova Veležu, koji je u subotu poražen u Širokom Brijegu – 2:0.

BiH: Borac srušio i "sokolove" Izvor: MONDO

Borac nastavlja da pleše šampionski ples! Hicem Stojana Vranješa u 45. minutu lider na tabeli Premijer lige BiH oborio je "sokolove" u Istočnom Sarajevu i nastavio svoju pobjedničku seriju.

Ekipa Velimira Stojnića ovim trijumfom učvrstila se na prvom mjestu i nakon sedam odigranih kola ima pet bodova više od drugoplasiranog Veleža, koji je u subotu poražen u Širokom Brijegu.

Strijelci za trijumf Širokog, koji je sada prišao na bod Veležu, bili su Vareha i Mišić.

Šampion Zrinjski povratio se poslije ubjedljivog poraza od Borca (3:0) u prošlom kolu i na svom terenu u subotu savladao tuzlansku Slobodu.

„Plemići“ su poveli u 12. minutu preko Zadre, a konačnih 2:0 djelo je Kordića u 76. minutu. Mogao je Zrinjski i do ubjedljivije pobjede, da na golu Slobode nije bio raspoloženi Mujkić koji je odličnim odbranama u nekoliko navrata spriječio potpuni debakl Tuzlaka.

Olimpik je napravio iznenađenje pobjedom od 2:1 na gostovanju Čeliku, koji je sada pao na samo dno tabele, a gostujuću pobjedu ostvarila je i Modriča koja je minimalnim rezultatom savladala Zvijezdu u Gradačcu.