PRIMERA: Drago tjerao bikove kroz Pamplonu

Sevilja Ivice Dragutinovića bez mnogo muke savladala Osasunu rezultatom 2:0 u četvrtom kolu španske Primere.

PRIMERA: Drago tjerao bikove kroz Pamplonu Izvor: MONDO

Manolo Himenez napravio je čak pet izmjena u ekipi Sevilje u odnosu na tim koji je prošlog vikenda dobio Saragosu (4:1), ali crveno-bijelima ni to nije smetalo da dođu do trijumfa u Pamploni.

U odsustvu Luisa Fabijana priliku je dobio Alvaro Negredo koji se odužio pogotkom u 37. minutu i tako počeo da isplaćuje 15 miliona evra koliko je ljetos plaćen madridskom Realu.

Nova tri boda Sevilje, za koju je svih 90 minuta odigrao Ivica Dragutinović, "ovjerio" je Kanute golom u 71. minutu. Sve nade domaćih da mogu bar do boda ugasile su se desetak minuta kasnije kada je štoper Serhio zbog preoštrog starta morao van terena.

Trener Osasune Hoze Antonio Kamačo očigledno će morati poraditi na disciplini svojih igrača pošto je ovo njihovo treće isključenje u isto toliko mečeva ove sezone.

Espanjol je pobjegao sa dna osvojivši prve bodove u sezoni. Pobijedio je na gostovanju Deportivu - 3:2. Sada je bez bodova samo Herez, koji u nedjelju igra na Santjago Bernabeuu.