SERIJA A: Inter slavi Dijega Milita

Šampion Italije Inter je teškom mukom osvojio bodove na Sardiniji (2:1) pogocima Dijega Milita.

SERIJA A: Inter slavi Dijega Milita  Izvor: MONDO

Trener Intera Žoze Murinjo trebalo bi da odvede svog napadača, Dijega Milita na piće... Samo zahvaljujući njegovoj spretnosti, Portugalac nije i treći put od dolaska u Italiju uprskao stvar protiv Kaljarija.

Inter je na gostovanju na Sardiniji, gdje je prošle sezone poražen sa 2:1, gubio do 51. minuta i bio srećan što je sa semaforu samo 1:0. Tada je proradio Argentinac Milito, koji je prvo izjednačio rezultat, a četiri minuta kasnije donio vođstvo, a kasnije tešku pobjedu šampionu - 1:2 (1:0).

Kaljari, koji je i dalje bez pobjede u Seriji A, poveo je u meču 4. kola golom Žede sa bijele tačke još u 16. minutu, a potom je Desena pogodio prečku gola Žulija Sezara...

U drugom poluvremenu, Inter je uzeo loptu i počeo da napada u talasima, a dva su potpuno potopila Sardiniju.

Murinjo nije dočekao meč na klupi jer je u 57. minutu, malo poslije drugog Militovog gola isključen zbog oštrog protesta.

Sampdorija je ostala lider kalča i poslije četiri kola. Na Ferarisu je sravljena Sijena sa 4:1, a već u 31. minutu bilo je 2:0 golovima Palomba i Maninija. Sampdorija je sa maksimalnih 12 bodova ispred Juventusa, zbog većeg broja postignutih golova.

Milan je zabilježio drugu pobjedu u prvenstvu, poslije bruke u gradskom derbiju sa Interom (0:4) i remija u Livornu (0:0). Dugo su se rosoneri mučili sa Bolonjom, timom koji je prošle sezone dobio Milan na San Siru. Gol odluke postigao je Klarens Sedorf u 75. minutu.