BUNDES: Herta "popila" novi šamar!

Herta doživjela novi poraz u šestom kolu Bundeslige, a vodeći Hamburg i Bajer remizirali protiv Ajntrahta (1:1), odnosno Verdera (0:0).

BUNDES: Herta "popila" novi šamar! Izvor: MONDO

Herta je dobila petu "šamarčinu" ove sezone od Frajburga i to u Berlinu (4:0) i ostala prikucana za dno tabele sa samo jednom pobjedom u šest kola njemačke Bundeslige.

Povratnik u elitno društvo je pogocima Ivice Banovića (na fotografiji), Sedrika Makijadija i Mohamadua Idrisoa do poluvremena završio posao protiv Berlinaca, za koje je svih 90 minuta nastupio srpski internacionalac Nemanja Pejčinović.

Drugi Srbin u berlinskom taboru Gojko Kačar nije igrao zbog povrede koju je zaradio na kvalifikacionom meču sa Francuskom u Beogradu.

Hrvatski reprezentativac Banović je u nastavku svojim drugim golom potvrdio ubjedljiv trijumf Frajburga za bijeg ka sredini tabele.

Lider njemačke Bundeslige Hamburger remizirao je u Frankfurtu (1:1), ali to nije iskoristio Bajer, koji je u Leverkuzenu igrao bez golova sa Verderom.

Fudbaleri Hamburga imaju isti broj bodova kao i tim iz Leverkuzena (14), ali bolju gol razliku za jedan pogodak.

Ekipa trenera Bruna Labadije, koja je na startu Lige Evrope neočekivano poražena od Rapida u Beču (3:0), povela je protiv Ajntrahta već u 8. minutu pogotkom Brazilca Ze Roberta, ali je dvadesetak minuta kasnije na krcatoj "Komercbank Areni" bod domaćinu spasio štoper Marko Rus.