BUNDES: Bajern izgubio, dva gola Jelića

Srpski internacionalac Branko Jelić postigao je oba gola za svoj Kotbus u pobedi nad Bajernom.

BUNDES: Bajern izgubio, dva gola Jelića Izvor: MONDO

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Branko Jelić na dobrom je putu da postane heroj Kotbusa! Jelić je postigao oba gola protiv lidera nemačke Bundeslige Bajerna iz Minhena i naneo tek drugi poraz bavarskoj ekipi ove sezone.

Jelić je "sahranio" Bajern golovima kje je postigao u razmaku od 20 minuta, a u "intermecu" minhenska ekipa, tačnije Frenk Riberi nije iskoristio penal. Jelić je doveo Kotbus u vođstvo u 18. minutu, a u 38. minutu postiže i drugi gol za Kotbus.

Kada je izlazio iz igre sredinom drugog poluvremena, Jelić je sa tribina nagrađen ovacijama.

Kotbus je ovom pobedom pobegao sa dna tabele i ulogu "fenjeraša" pepustio Duizburgu. Ovo je, inače, prvi put, posle trećeg kola, da se Kotbus nalazi van zone ispadanja.

Prednost Bajerna nad pratiocima se topi. Hamburg je pobedom nad Borusijom iz Dortmunda 1:0 (ceo meč za "milionere" odigrao Antonio Rukavina), došao na pet bodova zaostatka za Bavaracima, a Verder u nedelju dočekuje Volfbusrg i sa tri nova boda, prišao bi Bajernu na minus četiri.

Herta je bez Marka Pantelića, ali sa Gojkom Kačarom koji je odigrao ceo meč osvojila bod na gostovanju Hanzi u Roštoku.

Štutgart je u gostima protiv Bohuma osvojio samo bod, a četiri gola viđena su na meču Hanover - Arminija (po dva gola na obe stane).