PRIMERA: Poraz Reala, prekid u Sevilji

Lider Primere, Real Madrid pretrpeo je poraz na gostovanju Deportivu (1:0), dok je duel Betis - Bilbao prekinut zbog incidenta.

PRIMERA: Poraz Reala, prekid u Sevilji  Izvor: MONDO

"Kraljevski klub" nije uspeo da prekine 15 mečeva dug post na Rijazoru ni u derbiju 28. kola. Autogol Pepea u 42. minutu "sahranio" je goste, dok su domaćini i 16. susret zaredom ostali neporaženi.

Real čuva vrh tabele sa 62 boda, dok je Barselona, uz utakmicu manje, sakupila 54.

Subotnji program u Primeri obeležio je prekid u Sevilji na duelu Betisa i Atletiko Bilbaa u 74. minutu, prilikom vođstva gostiju od 2:1.

Naime, arbitar je odlučio da 12 minuta pre kraja regularnog toka okonča susret, kada je flaša, koja je doletela iz publike pogodila golmana gostiju Armanda u glavu.

Sevilja je bez mnogo problema slavila na gostovanju Valensiji sa 2:1. Sve dileme tima, za koji nije igrao povređeni Ivica Dragutinović, otklonio je Fabijano u roku od 11 minuta.

On je prvo pogodio mrežu u 11. minutu, a zatim i duplirao prednost 11 minuta kasnije. Utešni gol za domaće zabeležio je Albiol u poslednjim trenucima meča.

Sevilja je ovim trijumfom za kratko preuzela četvrtu poziciju na tabeli koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Reakreativo je počastio svoje fanove goleadom protiv Mursije - 4:2 u derbiju začelja. Iako su gosti načeli mrežu u 19. minutu, tim iz Uelve samo minut kasnije uspeo je da izjednači. Nakon toga preokrenuli su rezultat, a izlaskom Arza u 68. minutu zbog dva žuta kartona, posao im je bio olakšan.