PRIMERA: Šampion melje

Barselona demolirala i Rasing u Santanderu - 4:1. Sevilja bolja od Majorke - 2:0 u 4. kolu španskog prvenstva.

PRIMERA: Šampion melje Izvor: MONDO

Barselona ne posustaje. Ostvarila je i četvrtu pobedu u Primeri, u isto toliko utakmica, a njeni igrači su ponovo bili nemilosredni.

Posle pet komada Atletiko Madridu, koje su "spakovali" na Nou Kampu u subotu, i u Santanderu su bili efikasni. Domaći Rasing je stradao - 1:4 (0:3).

Tako su Katalonci ostali neporaženi protiv Rasinga i u 12 uzastopnih utakmica u kojima su ostvarili devet pobeda.

Sve je na El Sardineru bilo riješeno za sedam minuta, od 20. do 27, kada su gosti stekli ogromnu prednost - 3:0.

Ibrahimović je načeo domaćina. Centaršut Mesija sa desne strane Šveđanin je sa "druge stative" sproveo u mrežu pošto je u skoku nadvisio Enrikea.

Nedugo zatim, Argentinac je poslije asistencije "upisao" i pogodak, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, a onda je i Džerard Pike sa peterca matirao golmana Tonja pošto ga je sjajno petom proigrao Ibrahimović.

U drugom poluvremenu je Barsa odradila posao. Sva trojica strelaca iz prvog dijela su napustili igru, a prethodno je Mesi povisio na 4:0. Rasing je debakl uspio da ublaži preko Oskara Serana za konačnih - 1:4.

Poslije uvodnog poraza na gostovanju Valensiji, Sevilja je ušla u pobjedonosnu seriju. Ostvarila je treći uspjeh zaredom - na Sančez Pishuanu "pala" je Majorka - 2:0 (2:0).

Sebastijan Skilaći i Diego Peroti su bili strelci još u prvom poluvremenu za prvi poraz Majorke u sezoni.