LIGA ŠAMPIONA: Albanke na koljenima

Fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva kvalifikacije za Ligu šampiona započele su ubjedljivom pobjedom 5:0 protiv Vlaznije. Domaćini kvalifikacionog turnira su stadioni "Otoka" i "Asim Fehatović - Hase".

Kvalifikacije za Ligu šampiona SFK Sarajevo - Vlaznija 5:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

U prvom meču grupe 1 kvalifikacija za Ligu šampiona, igračice iz Sarajeva održale su čas fudbala gošćama iz Albanije.

Na stadionu "Otoka", fudbalerke SFK 2000 savladale su Vlazniju rezultatom 5:0, a da su bile malo precizije u završnici, pobjeda je mogla biti i daleko ubjedljivija.

Već nakon 12 minuta rezultat je bio 2:0. Jasna Đoković već u četvrtom minutu otvorila je seriju pogodaka, da bi Arnisa Kuć osam minuta kasnije povisila na 2:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča još tri gola izabranica Samire Huren. Svojim drugim golom Đokovićeva je povisila na 3:0, da bi Aida Hadžić u 77, odnosno Alisa Spahić u 79. minutu donijele visoku pobjedu SFK 2000 na startu kvalifikacija.

U drugom meču grupe 1 od 17 časova igraju turski Konak i Minska iz Bjelorusije. U drugom kolu u četvrtak, Sarajke će igrati protiv Minska od 11 časova, takođe na stadionu "Otoka".

Domaćini kvalifikacionog turnira su stadioni "Otoka" i "Asim Fehatović - Hase".

SFK 2000 - VLAZNIJA 5:0 (2:0)
/Đoković 4, 67, Kuć 12, Hadžić 77, Al. Spahić 79/

SFK 2000: Bačić, Jašarević, M. Hasanbegović, Am. Spahić, Čop (od 75. Kamerić), Piskić (od 80. Džemidžić), Đoković, Al. Spahić, Kuliš (od 71. Medić), Hadžić, Kuć. Trener: Samira Huren.

VLAZNIJA: Kostova (od 46. Musa), Bajraktari, Govori (od 17. Elezaj), Proto, Franja, Đini, Bajrakurtaj, Jašari, Beriša, Doći (od 74. Đeđi), Baro. Trener: Nikolin Leka.